Budaházyt kiengedik a börtönből
Október óta előzetesben ült a terrorcselekményért elítélt Budaházy György, a Fővárosi Törvényszék most enyhített a kényszerintézkedésen.
Október óta előzetesben ült a terrorcselekményért elítélt Budaházy György, a Fővárosi Törvényszék most enyhített a kényszerintézkedésen.
A bíróság ugyan úgy látja, hogy még fennáll a szökés és a bűnismétlés veszélye, de tekintettel arra, hogy a gázolással gyanúsított nőnek van lakcíme és jövedelme, valamint hogy együttműködött a nyomozókkal, hazamehet. Korábban kétmilliós óvadékról volt szó, erről most nem szólt a bíróság közleménye.
A gyerekkori barátnőjét különös kegyetlenséggel meggyilkoló fiatalember nem kerülhet házi őrizetbe.
Hétfőn a bíróság megkapta a 250 millió forintos óvadékot, így Vizoviczki László házi őrizetbe került.
2013-ban az éjszakai élet császára ultrahangos fotót is küldött hatodik, még meg nem született gyermekéről az ügyészségnek, és közölte, ha nem szüntetik meg az ellene foganatosított kényszerintézkedést, kénytelenek elvetetni - vagy ahogy ő nevezte, "meggyilkolni" - a kisbabát..
Házi őrizetbe kerülhet 250 millió forintos óvadék ellenében a költségvetési csalással, vesztegetéssel és más bűncselekményekkel vádolt Vizoviczki László, a Fővárosi Ítélőtábla ugyanis némi változtatással helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék óvadék megállapításáról szóló döntését.
A 22 éves nő július 10-én 19 óra és július 11-én 13 óra között hagyta el a Budai Központi Kerületi Bíróság által kijelölt Nefelejcs utcai házi őrizetet, és azóta sem tért vissza a lakásba.
Kábítószer árusítása miatt volt előzetesben, ahonnan házi őrizetbe került. De a főügyészség szerint ott is csak árulta az anyagokat tovább.
Kártérítést ítélt meg az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) egy magyar férfinek, aki amiatt tett panaszt, hogy a több mint tíz évig húzódó büntetőeljárása ideje alatt sorozatosan megsértették személyiségi jogait. Magyarországnak összesen nyolcezer eurót kell fizetnie a sértettnek - adta közre döntését a strasbourgi székhelyű bíróság kedden.
Egyre sűrűbben használja a házi őrizetben lévőknél a nyomkövetőt a rendőrség, a Magyar Idők azt írja, jelenleg 267 emberen van ilyen elektronikus lábbilincs.